Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Katastrofa w trzech aktach - FKS Stal Kraśnik

WYWIADY

Wywiad

11.04.2019; 07:22

Niestety nie udało się odczarować domowego stadionu i w kolejnym meczu Stal nie zdobywa w Kraśniku kompletu punktów, przegrywając z Cracovią II 0:3.

Już w 6 minucie na strzał decyduje się Adrian Cybula, jednak bez problemu piłkę łapie bramkarz gości. Minutę później strzelał Daniel Luiz Romera, jednak finał był taki sam. W odpowiedzi Sebastian Strózik zmusza do interwencji Kubę Borusińskiego, który wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później Adrian Popiołek strzela z woleja, jedna piłka mija poprzeczkę bramki Cracovii w bezpiecznej dla gości odległości. I tak wyglądał ta część spotkania, która była bardzo szybka z obu stron, a akcje przechodziły z jednej na drugą stronę, jednak po żadnej z nich piłka albo nie trafiała w bramkę, albo na posterunku byli obaj bramkarze. Niestety w 24 minucie na strzał zdecydował się Santos Nunes i goście objęli prowadzenie. Po stracie bramki Stal ruszyła do odrabiania strat i chwile później Kamil Bartoś zmusił do wysiłku Adama Wilka. Kolejnym zawodnikiem który przetestował bramkarza Cracovii był Adrian Cybula, jednak bez skutku. W tej części meczu swoje szanse mieli jeszcze m.in. Jakub Czelej i Adrian Popiołek, jednak do przerwy wynik się już nie zmienił.

Druga połowa meczu rozpoczęła się troszkę spokojniejszą grą obu drużyn, ale i Stal i Cracovia miały swoje szanse, jednak brakowało wykończenia, a czasami celności. Niestety pomimo bardzo dobrej pierwszej połowy w wykonaniu Stali, w tej części meczu z czasem częściej do piłki zaczęli dochodzić goście, którzy technicznie zaczęli wyglądać coraz lepiej. Jeszcze w 82 minucie byliśmy świadkami groźnego strzału Kacpra Nastałka, ale to Cracovia zdobyła jeszcze dwie bramki, a strzelcem ich w przeciągu dwóch minut (85 i 87 minuta) był Patryk Zaucha. W ostatniej minucie rozmiary porażki mógł zmniejszyć Dariusz Cygan, piłka po jego strzale minęła słupek.
Podsumowując, pomimo niezłej pierwszej połowy meczu zabrakło być może chłodnej głowy i Stal wyśrubowała niechlubny rekord meczów domowych bez zwycięstwa (13). Teraz Stal czekają dwa mecze wyjazdowe (Stal Stalowa Wola i Avia Świdnik). Będziemy więc szukać punktów w tych meczach, chociaż przeciwnicy będą bardzo wymagający. Jednak jak na razie łatwiej jak widać zdobywa nam się punkty na obcych stadionach. Podkreślić trzeba również bardzo dobre sędziowanie trójki arbitrów.

Stal Kraśnik - Cracovia II 0:3

Stal: Borusiński, Dyszy, Gajewski, Tadrowski, Michalak, Bartoś (79' Skrzyński), Luiz Romera (79' Nastałek), Czelej (74' Wolski), Cybula (64' Cygan), Popiołek, Zawierucha.

Żółta kartka dla Stali: Popiołek

Autor: michalr