Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Jak feniks... - FKS Stal Kraśnik

WYWIADY

Wywiad

21.06.2018; 22:09

Pełni obaw byli przed dzisiejszym meczem kibice Stali, po ostatnim nieudanym meczu w Połańcu. Tym bardziej że do Kraśnika przyjechał aktualny lider, drużyna Hutnika Kraków.
Początek meczu, podobnie jak całe spotkanie było bardzo szybki. Pierwsze minuty to akcje obu drużyn, które zapowiadały to, czego byliśmy świadkami. To niesamowite, jak drużyna może się zmienić od ostatniego spotkania.  W 14 minucie rozpoczęło się świetnie dla Stali, kiedy po dośrodkowaniu Nowaka, nie do obrony strzelił Daniel Szewc i kraśniczanie objęli prowadzenie. Stal grała bez respektu dla lidera, co zdecydowanie mogło się podobać bardzo licznie zgromadzonej w Kraśniku publiczności. Organizowaliśmy składne akcje i zmuszaliśmy gości do popełniania błędów, po których stwarzaliśmy sobie kolejne bramkowe akcje.

Początek drugiej części spotkania to znów bardzo ambitna gra Stali i strzał w 46 minucie Rafała Króla, który z trudem paruje na rzut rożny bramkarz gości. Chwilę później Arek Maj oddaje świetny strzał, jednak trafia on w bramkarza. Po tej akcji niestety oddaliśmy inicjatywę gościom, jednak mimo kilku groźnych akcji, wynik pozostał bez zmian. Świetnie w tej części spotkania spisała się nasza obrona oraz po raz kolejny Sebastian Ciołek, który bezbłędnie łapał każdą piłkę, która dośrodkowana była na pole bramkowe. W 61 minucie świetnie odnalazł się Ernest Skrzyński, który w pełnym rozpędzie z ostrego kąta zmusił bramkarza gości do trudnej interwencji. Chwilę później jest już 2:0, kiedy po dośrodkowaniu Daniela Szewca z rzutu rożnego bramkarz Hutnika wypuszcza piłę z rąk, a do bezpańskiej piłki dobiegł Filip Drozd. Trzy minuty później, ponownie Filip pięknie strzela z półobrotu, jednak bramkarz gości jest na posterunku. W odpowiedzi szybki kontratak Hutnika, jednak świetnie po raz kolejny spisał się nasz bramkarz. W 74 minucie, chwilę po wejściu na boisko świetnie odnalazł się Kuba Czelej, jednak jego strzał z ostrego kąta minimalnie mija bramkę krakowian. Ostatnie minuty to kilka niesamowitych akcji kraśniczan, z których dwie wyprowadzone przez Adamczuka, mogli zakończyć bramką Ernest Skrzyński i Filip Drozd. Niestety obu zawodnikom przed strzałem piłka niefortunnie podskoczyła.
Podsumowując, świetny mecz Stali i kolejne trzy punkty, które z pewnością bardzo cieszą kibiców, po ostatnich dwóch porażkach.